Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Gizałki

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Dziennik Ustaw
  • Monitor Polski

Przejdź do: www.gizalki.pl

Treść strony

Komunikat w sprawie funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie pleszewskim

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym kraju z dniem 18 marca 2020 roku do odwołania:

  1. zawiesza się działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowanych w Pleszewie, Czerminie, Choczu, Dobrzycy, Gizałkach i Gołuchowie,
  2. wprowadza się system udzielania porad prawnych przez telefon wraz z możliwością wykorzystania innych środków porozumiewania się na odległość (e-mail).

W celu umówienia porady prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (62) 7-429-652 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej w sposób zdalny beneficjent nie jest zobowiązany do składania pisemnych oświadczeń wymaganych przepisami prawa. 

Na mocy nowelizacji ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 294 ze zm. ) zakres nieodpłatnej pomocy prawnej od 16 maja br. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. 

Traci moc komunikat o zawieszeniu punktów porad prawnych w Powiecie Pleszewskim z dnia 25 maja 2020 roku. 

Maciej Wasielewski
Starosta Pleszewski

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 559
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2020-12-30 22:50:35