Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Gizałki

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Dziennik Ustaw
  • Monitor Polski

Przejdź do: www.gizalki.pl

Treść strony

Informacja dla właścicieli psów

W związku ze skargami mieszkańców na wałęsające się psy, Urząd Gminy Gizałki przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie zwierząt zabronione jest wypuszczanie psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

Zakaz nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście. Na terenach przeznaczonych do użytku wspólnego do właściciela należy obowiązek prowadzenia psów na smyczy, natomiast psy należące do ras uznawanych za agresywne w stosunku do ludzi i innych zwierząt, należy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

Osoby posiadające zwierzęta domowe są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności, zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku.                                           

Zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, prosimy o odpowiednie zabezpieczanie swoich nieruchomości przed ich opuszczaniem przez psy i bezwzględne trzymanie tych zwierząt na terenie swojej posesji.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Aleksandra Rybarczyk
    data wytworzenia: 2020-08-11
  • opublikował: Aleksandra Rybarczyk
    data publikacji: 2020-08-11 12:20

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 32227
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2020-10-14 15:19